redakcia

31 augusta 2022

Nekomentované

Home Tipy a triky

Nastavenie privátneho obchodovacieho priestoru – Private AppStore

Nastavenie privátneho obchodovacieho priestoru – Private AppStore

 

Trados Studio Private AppStoree je integrovaná funkcia produktu Trados Studio (2021 a vyššie), vďaka ktorej môžete jednoducho nájsť, stiahnuť, nainštalovať, odinštalovať a aktualizovať zásuvné moduly (pluginy), teda aplikácie, ktoré vám umožnia naplno využiť možnosti programu Trados Studio. Žiaľ po výpadku servera v júni 2022 AppStore sa stal nedostupným. AppStore ako sme ho poznali doteraz nie je možné znova našštartovať a preto spoločnosť RWS pre všetkých používateľov Trados Studio vytvorila tzv. súkromný AppStore, ktorý je možné nakonfigurovať v nastaveniach pre integráciu Trados Studio. Vysvetlíme vám, ako sa to robí.

Postup:

Otvorte aplikáciu Trados Studio a choďte do obchodovacieho priestoru AppStore. V otvorenom okne stlačte nastavenia „Settings“ a postupujte nasledovne.

  1. Zrušte začiarknutie políčka „RWS AppStore“
  2. Začiarknite políčko „Private AppStore“
  3. Pridajte „Názov úložiska“ napr. Súkromný AppStore
  4. Pridajte „adresu URL úložiska“ https://studio-appstore-api-trial.azurewebsites.net
  5. Uistite sa, že ste povolili nový „Súkromný AppStore“ začiarknutím políčka vedľa názvu úložiska

 

Ak vás zaujal náš príspevok o používaní CAT nástroja Trados Studio zaujal, môžete sa prihlásiť na odber podobných príspevkov na našom YuoTube kanály ASAP-translation.com. Ak by ste sa radi podelili s trikmi, ktoré sa vám podarilo aplikovať pri používaní Tradosu, radi na váš námet uverejníme príspevok. Podobne, ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte nám napísať a my o danom probléme a jeho riešení budeme informovať aj našich čitateľov adivákov na YuoTube. Neváhajte nás kontaktovať!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.