redakcia

31 augusta 2022

Nekomentované

Home Tipy a triky

Nastavenie Private AppStore

Nastavenie Private AppStore

Nastavenie Private AppStore – privátneho obchodovacieho priestoru

Nastavenie Private AppStore je pre dôležité pre efektívne využívanie rôznych funkcií prekladateľského programu Trados Studio.

Čo je (Trados) RWS AppStore?

Trados Studio Private RWS AppStore je integrovaná funkcia produktu Trados Studio (2021 a vyššie). Táto funkcia umožňuje jednoducho nájsť, stiahnuť, nainštalovať, odinštalovať a aktualizovať zásuvné moduly (pluginy), teda aplikácie, ktoré vám umožnia naplno využiť možnosti programu Trados Studio. Žiaľ po výpadku servera v júni 2022 AppStore sa stal nedostupným. AppStore ako sme ho poznali doteraz stále nefunguje. Preto spoločnosť RWS pre všetkých používateľov Trados Studio vytvorila nový tzv. súkromný AppStore. Tento umožňuje konfiguráciu v nastaveniach pre integráciu s programom Trados Studio. Vysvetlíme vám, ako sa to robí.

Postup:

Otvorte aplikáciu Trados Studio a choďte do obchodovacieho priestoru AppStore. V otvorenom okne stlačte nastavenia „Settings“ a postupujte nasledovne.

  1. Zrušte začiarknutie políčka „RWS AppStore“
  2. Začiarknite políčko „Private AppStore“
  3. Pridajte „Názov úložiska“ napr. Súkromný AppStore
  4. Pridajte „adresu URL úložiska“ https://studio-appstore-api-trial.azurewebsites.net
  5. Uistite sa, že ste povolili nový „Súkromný AppStore“ začiarknutím políčka vedľa názvu úložiska

 

Ak vás zaujal náš príspevok o používaní CAT nástroja Trados Studio zaujal, môžete sa prihlásiť na odber podobných príspevkov na našom YuoTube kanály ASAP-translation.com. Ak by ste sa radi podelili s trikmi, ktoré sa vám podarilo aplikovať pri používaní Tradosu, radi na váš námet uverejníme príspevok. Podobne, ak by ste potrebovali poradiť, neváhajte nám napísať a my o danom probléme a jeho riešení budeme informovať aj našich čitateľov adivákov na YuoTube. V prípade záujmu o platené konzultácie neváhajte nás kontaktovať!

Pridaj komentár